Zapowiedzi od wydawnictwa Dragon!

Heeeeeeeeeeeej Kochani!
Dawno nie było u mnie zapowiedzi, prawda? Czas najwyższy to zmienić! We wrześniu wydawnictwo Dragon zasypie nas pięknymi książkami, więc po pierwsze zapisujcie sobie tytuły, a po drugie ograniczcie wydatki - koło takich zapowiedzi nie można, wręcz nie wolno przejść obojętnie! To jak? Jesteście gotowi na magię, miłość i kryminał? W takim razie zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym postem!


 1. "Ogród Lorenza" - Francoise BourdinLorenzo to młody, ambitny weterynarz. Po włoskim dziadku dziedziczy olbrzymie tereny  i zakłada wyjątkowy ogród zoologiczny, w którym dzikie zwierzęta mogą żyć w naturalnych warunkach. Despotyczny ojczym odmawia mu wsparcia finansowego, więc Lorenzo musi sam podjąć nierówną walkę o spełnienie swojego wielkiego marzenia.
Niespodziewanie w jego życiu znów pojawia się Julia, jego pierwsza miłość, która szybko angażuje się w projekt. Lorenzo odkrywa, że tak naprawdę nigdy nie przestał jej kochać…  Jednak czy w sercu Julii jest nadal miejsce na uczucie?
Poruszająca powieść obyczajowa dla wszystkich, którzy kochają twórczość Jodi Picauld czy Jojo Moyes.

Françoise Bourdin, (1952), autorka około 40 książek, zaczęła pisać w wieku 16 lat, ale przerwała karierę literacką, żeby poświęcić się życiu rodzinnemu. Wróciła na rynek książki po czterdziestce. Liczne tłumaczenia, liczne adaptacje telewizyjne. W 2012 r. zdobyła 4 miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się autorów francuskich.
 

 2. "Czarna lista" - Kerry Wilkinson
W okrytej złą sławą dzielnicy Manchesteru zostają znalezione zwłoki młodego mężczyzny. Ofiarą jest Craig Miller, dobrze znany lokalnej policji. Kto mógłby zabić Craiga? Krew znaleziona na miejscu zbrodni jednoznacznie wskazuje na Donalda McKenny. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że potencjalny zabójca właśnie odbywa wyrok dożywocia w więzieniu w Manchesterze. Natomiast w mieście zaczynają ginąć kolejni mężczyźni… Łączy je nie tylko sposób, w jaki giną ale również to, że wszyscy są przestępcami. Sierżant Jessica Daniel ma niełatwe zadanie – złapać nożownika, mając do dyspozycji jedynie ślady, które prowadzą do osadzonego McKenny. Sprawy nie ułatwia fakt, że media i opinia publiczna widzą w seryjnym zabójcy superbohatera. Nowy przełożony Jessiki również wydaje się nie mieć nic przeciwko temu, żeby morderca wciąż znajdował się na wolności… 


Kerry Wilkinson (1980) - pisarz i dziennikarz sportowy. Ma na swoim koncie ponad 30 powieści – kryminalnych, thrillerów oraz young adult, tłumaczonych na kilkanaście języków i podbijających listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy... Singapurze. Mieszka w północnej Anglii. Kiedy brakuje mu pomysłów, jeździ na rowerze lub piecze ciasta.

Fragment:
Jessica podeszła bliżej, schylając się pod uniesioną płachtą materiału. W środku ktoś ustawił specjalną lampę, która oświetlała leżące ciało, ale delikatne promienie słońca i tak wpadały teraz przez cienkie ściany. Jessica z łatwością mogła zobaczyć to, co chciała. Na chodniku twarzą do góry leżał młody mężczyzna. Nogi miał wyciągnięte prosto, ale jedną z rąk przyciskał do szyi, podczas gdy druga leżała bezwładnie wzdłuż boku. Mniej więcej na środku szyi miał widoczną ranę kłutą – w miejscu, gdzie prawdopodobnie został pchnięty nożem. Drugą ranę widać było na piersi.
– Chcesz wiedzieć, jak się nazywał ten człowiek?
– Wiem, kto to jest – odparła Jessica. 3. "Nellie. Wtajemniczenie" - Sylvie Payette 


Tytułowa Nelllie ma 15 lat i jest zwykłą nastolatką. Pewnego dnia w tajemniczy sposób trafia do alternatywnej rzeczywistości, w której nosi się gorsety i piękne suknie, należy znać dworskie maniery a klasa sprawującą władzę jest arystokracja. Nellie musi szybko przystosować się do nowych reguł - ten świat, mimo że z pozoru piękny, jest również niebezpieczny. Dziewczyna, wraz z grupą poznanych tam przyjaciół będzie próbowała odnaleźć sposób na powrót do domu. Czy jej się to uda? A co, jeśli zakocha się w księciu...?

Kochani,
tak zapowiada się wydawnictwo Dragon na wrzesień! Co myślicie o tych książkach? Wpadło Wam w coś oko? Czekam na Wasze komentarze!
Do napisania!!

5 komentarzy:

 1. Niestety, żaden z tytułów jakoś niespecjalnie mnie zainteresował :c
  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie tytuły zapowiadają się cudownie <3 Czekam z niecierpliwością !

  OdpowiedzUsuń
 3. "Ogród Lorenza" wpasowuje się w mój gust. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czarna lista mnie zaciekawiła!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger