"Złączeni honorem" - Cora Reilly

         Czy można zbudować poważny związek na układzie? Czy da się pokochać mężczyznę wybranego  przez członków rodziny? Czy w świecie mafii, nielegalnych walk i nieczystych zagrań jest miejsce na szacunek, oddanie i miłość? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Byłabyś skłonna wyjść za obcego faceta, żeby spełnić rodzinny obowiązek? W takim położeniu znalazła się główna bohaterka powieści pt."Złączeni honorem". Luca nie jest wymarzonym chłopakiem Arii, ale to właśnie jemu obiecana jest ręka Arii. Dziewczyna nie chce splamić honoru rodziny, dlatego decyduje się na małżeństwo z niebezpiecznym i groźnym mafiozo. Czy tych dwojga połączy miłość? A może jednak to wciąż będzie tylko honor.... Zapraszam do zapoznania się z moją opinią!
            Aria Scuderi, pochodząca z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago, walczy o niezależność, mimo że dziewczyny w jej świecie nie mają prawa decydować o sobie. W wieku zaledwie piętnastu lat rodzice zaręczyli ją z Lucą „Imadło” Vitiellim, najstarszym synem szefa nowojorskiej Cosa Nostry, aby zapewnić pokój między rodami.Kiedy Aria kończy osiemnaście lat, nadchodzi dzień, którego obawiała się od dawna – ma stanąć z Lucą na ślubnym kobiercu.Arię przeraża myśl o poślubieniu niemal obcego mężczyzny, a jeszcze większy strach wzbudza w niej świadomość, że jej przyszłemu mężowi nadano przydomek po tym, jak skręcił komuś kark.Luca zawdzięcza tytuł najbardziej pożądanego nowojorskiego kawalera swojemu wyglądowi, bogactwu i drapieżnemu, władczemu urokowi, ale przymilające się do niego dziewczyny ze śmietanki towarzyskiej nie są w stanie dostrzec jego prawdziwego oblicza. Otaczająca go aura łobuza nie jest pozą – za aroganckim uśmiechem i niezwykłymi szarymi oczami przystojniaka skrywają się krew i śmierć.W świecie Arii za przyjemną aparycją często czai się potwór, który zabija z taką samą łatwością, z jaką składa pocałunek na ustach.Ucieczka i porzucenie dotychczasowego życia to jedyna szansa, by uniknąć zaaranżowanego małżeństwa, ale Aria nie potrafi opuścić rodziny. Dziewczyna przełamuje więc strach i postanawia związać się z mężczyzną, którego wybrali dla niej bliscy. Dorastając pośród drapieżników nauczyła się, że nawet najzimniejszy drań posiada uczucia, dlatego Aria zamierza znaleźć sposób, aby podbić serce przystojnego gangstera.
           OMG, brak mi słów. Co ta niepozorna książka ze mną zrobiła? Początkowo nie byłam przekona czy ta historia jest dla mnie odpowiednia, bo nie przepadam za relacjami hate - love, ale ta pozycja wyjątkowo skradła moje serce. Kto by pomyślał, że za tą mroczną okładką skrywa się taka historia! Pełna miłości, cierpienia, chorych układów i nienawiści? Dlaczego nikt mnie nie uprzedził, że totalnie stracę głowę dla tego utworu?! Drodzy Państwo, Drodzy Czytelnicy! Wy to musicie przeczytać!! Ja nawet nie biorę innej opcji pod uwagę! Dawno nie czytałam tak dobrej, ciekawej, intrygującej i bezwzględnej pozycji opowiadającej o mafii. Ledwo zaczniecie czytać tę książkę, a zanim się spostrzeżecie będzie szukać drugiego tomu pod ręką. Nie wierzycie? Nie musicie! Wystarczy, że wejdziecie na stronkę Lubimy czytać i poczytacie pozytywne komentarze na temat całej serii.  Ja pod każdą pozytywną recenzją podpisuję się rękami i nogami, a co więcej uważam, że o Arii i jej "niegrzecznym" narzeczonym powinni dowiedzieć się absolutnie wszystkie czytelniczki. Dlaczego? No właśnie dlaczego? Zaraz się wszystkiego dowiecie. 
  Ta powieść nie ma wad. Poważnie. Nie umiem autorce wygarnąć żadnego minusa, a co więcej mam ogromną ochotę zasłodzić ją moimi pochlebstwami, a jak dobrze wiecie, sam cukier jest bardzo szkodliwy. Nie wiem jak do tego doszło, ale naprawdę nie mam do czego się doczepić. Jedynym minusem jest to, że nie mam kolejnego tomu pod swoją zachłanną ręką!!! Dajcie mi szybko kolejny tom! Ja nie chcę się rozstawać z tym światem i z moimi nowymi ulubionymi postaciami. 
         Bardzo, bardzo polubiłam się z głównymi bohaterami, a w szczególności z Arią! Rzadko się zdarza, żebym tak mocno zżyła się z żeńską postacią, ale stało się! Moim zdaniem Aria jest wyjątkową postacią i zasługuje na to, aby jej historia dotarła do jak najszerszego grona. Początkowo uważałam ją za taką kruchą, niewinną i uległą dziewczynę, a potem pokazała swój pazur i siłę jaką w sobie miała. Wielokrotnie podziwiałam ją za odwagę, hart ducha i mocny charakter. Pomimo młodego wieku bohaterka postanowiła spełnić wolę rodziny i wyjść za zupełnie obcego faceta, który miał miano tego "bezwzględnego i złego". Nie ukrywam, iż dziewczyna znalazła się w makabrycznym położeniu, bo nie dość, iż musiała wyjść za nieznajomego to jeszcze jej przyszły mąż był niebezpiecznym łobuzem.Wiem, wiem, łobuz kocha najbardziej, ale czy tak było w tym przypadku? Czy w mafii jest miejsce na miłość? Wierność? Bezgraniczne oddanie? Tego Wam nie zdradzę, ale przygotujcie się na prawdziwe emocje, szalone sytuacje i niebezpieczne połączenie. Główna bohaterka zabierze Was w miejsce gdzie zaciera się cienka linia między prawdą, a kłamstwem, miłością, a nienawiścią, dobrem, a złem.
       Z całego serca chcę Wam polecić powieść Cory Reilly pt."Złączeni honorem". Historia głównych  bohaterów pokazuje nam, że miłość może narodzić się w każdym okolicznościach, nawet w tych najtrudniejszych.  Nie możemy przewidzieć dnia w którym poznamy miłość swojego życia, ale kiedy ją już spotkamy to powinniśmy o nią walczyć ze wszystkich sił. Nie patrzmy na etykiety i  łatki przypinane innym ludziom, lecz wyrabiajmy swoją opinię na temat danej osoby, bo kto wie.... może za skorupą zimnego drania skrywa się dobry, choć zagubiony mężczyzna będący miłością Twojego życia? Pozory często mylą, więc nie pozwól, aby one przysłoniły Ci oczy! Walcz o miłość. Walcz o siebie. Walcz o swoją przyszłość. Tak jak Aria i Luca, których połączył dość specyficzny  układ. 
         
  Kochani, 
co sądzicie? Macie w planach? Czekam na Wasze komentarze!
Do napisania!

7 komentarzy:

 1. Mafia? Od ninawiści do miłości? Oj coś czuję, że będzie to emocjonująca pozycja!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już kupiłam tę książkę teraz tylko czekam na chwilkę, żeby ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie klimaty. Zapisuję sobie ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka już gości w mojej biblioteczce, także niebawem, również będą ją czytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej książce, ale myślę, że mogłaby mieć u mnie szanse ;)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chcę to tak bardzo, że nawet nie wiesz jak bardzo <3

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger