Mój najnowszy patronat! "Kobiety i szatani"

Dzień dobry Kochani!
Wiecie co? Nie mogłam doczekać się dnia, aż w końcu pochwalę się Wam moim najnowszym patronatem medialnym na blogu. Jeżeli jesteście na Instagramie i od jakiegoś czasu mnie obserwujecie to na pewno w oczy rzuciła się Wam okładka powieści Justyny Karolak. Co jakiś czas wrzucałam na moje Instatstory przypominajki o zbliżającej premierze. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę doczekać się Waszych wrażeń po tej lekturze! Będzie niepokojąco, tajemniczo i mroczno. Mogę się założyć, że drugiej tak nieprzewidywalnej pozycji nie znajdziecie na na naszym rynku wydawniczym! Zapraszam po więcej szczegółów! 


Tak prezentuje się cała okładka! Czy tylko ja nią jestem zachwycona? Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach co o niej sądzicie. Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii! Dość już o okładce! Teraz musicie zapoznać się z opisem powyższej powieści. 

"Dominika budzi się w obcym domu. Nie ma pojęcia, jak się w nim znalazła. Miasto z wierzchu wygląda zwyczajnie, ale… ktoś zakradł się do niego nocą i… podmienił słońce. Teraz świeci tu sztuczna gwiazda – trupio zimna, podobna do blaszanego guzika. Najlepsza przyjaciółka, Laura, zniknęła bez śladu, a tożsamość samej Dominiki rozpuściła się w powietrzu jak cukier w kawie. Nikt Dominiki nie rozpoznaje i nie pamięta – wszystko wskazuje na to, że kiedy spała – z całym miastem stało się coś diabelnie absurdalnego. Gdy już zaczyna myśleć, że bezpowrotnie przegrała swoje życie, spotyka tajemniczego zakapturzonego mężczyznę… Kobiety i szatani to oryginalna, osadzona w zimowym krajobrazie alegoria piekła. Część mieszkańców „sztucznego miasta” straciła i zapomniała swoich bliskich, inni osiedlili się na obrzeżach i utworzyli minikomunę, a pod powierzchnią miasta zdaje się kryć zdumiewająca tajemnica… W tym kobiecym piekle nie brakuje i mężczyzn, którzy odbywają własną pokutę. Poznacie także fascynujące istoty pół-szatańskie, bezimienne krajobrazy metafizyczne, sensualną przewodniczkę Georgię, upiorne bliźnięta i dziwną papugę…

Dodatkowym nietuzinkowym smakiem powieści jest tło, które składa się z wybitnych dzieł malarskich – autorka wtopiła słowami znane obrazy do treści swojej powieści, dzięki czemu czytelnik w procesie lektury razem z bohaterami spaceruje po niezwykłej krainie plastycznych wizji! To książka powłóczysta i plastyczna, konwencja obyczajowa i oniryczna splata się w niej z subtelnymi akcentami opowieści kryminalnej."

Zaintrygowani? Czekam na Wasze komentarze!
Do napisania!

7 komentarzy:

 1. Ooooo tak! To coś dla mnie! Lubię takie nieoczywiste powieści!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatu. Okładka bardzo klimatyczna. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Super zapowiedź! Opis mnie zaintrygował, a ta okładka...... cud miód i malina! <3 Jestem ciekawa Twojej opinii na jej temat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To chyba nowe wydawnictwo, nie? Bo dopiero dzisiaj o nim usłyszłam :) Pewnie gdybym nie weszła na Twojego bloga to na nawet bym nie wiedziała, że takie wydawnictwo istnieje :/ Idę spojrzeć w ich ofertę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta historia intryguje. Jestem jej ciekawa :D

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaka piękna zapowiedź premiery mojej nowej powieści - pozdrawiam serdecznie Detektywa Książkowego! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger