"Złączeni nienawiścią" - Cora Reilly

           Od miłości do nienawiści, od nienawiści do miłości jest naprawdę bardzo mały kroczek. Możemy kogoś nienawidzić, a jednocześnie kochać. Możemy kogoś nienawidzić i kogoś pożądać. Możemy kogoś nienawidzić, a przy okazji oddać mu serce i coś więcej... Tak było w przypadku Gianny i Matteo. Ona nienawidzi mafii i życia jakie prowadzi. Dla niego mafia jest całym życiem. Co wyniknie z tego połączenia? Czy stabilny i trwały związek można zbudować od nienawiści i od.... ucieczki? Zapraszam do przeczytania mojej opinii!

                Gianna obiecała sobie, że nigdy nie podzieli losu swojej siostry Arii, która została żoną zupełnie obcego mężczyzny. Tak nie będzie wyglądała przyszłość Gianny, choćby miała zapłacić za to własną krwią. Matteo „Ostrze” Vitiello postanowił, że ożeni się z Gianną, kiedy tylko zobaczył ją na ślubie swojego brata Luki. Rocco Scuderi przystał na tę zachciankę i obiecał Matteo rękę swojej niepokornej córki. Jednak problem w tym, że Gianna stawia opór, deklarując, że nigdy nie wyjdzie za mąż z przymusu.
Ku zaskoczeniu wszystkich dziewczyna spełnia swoje groźby. Kilka miesięcy przed ślubem wymyka się ochroniarzom i ucieka do Europy, gdzie zaczyna nowe życie.
Jednak Gianna dobrze wie, że mafia nigdy nie przestanie jej szukać, a ukrywanie się przed jej mackami jest niezwykle trudne. Szczególnie kiedy poluje na nią jeden z najlepszych łowców – Matteo Vitiello. 

               Kochani, właśnie w tej chwili rozpływam się przed komputerem i kipię z pożądania..... Gdzie do jasnej ciasnej jest czwarty tom? Mało mi, oj mało! Nie chcę ani na chwilę rozstawać się z serią  Born in Blood Mafia Chronicles. Ta seria to złoto! Dlatego nawet nie piszcie mi w komentarzach, ze nie znacie tego cyklu, bo się załamię. Musicie, naprawdę musicie poznać ten szalony i mafijny świat. Satysfakcja i zarwana noc gwarantowana. Nie wierzycie? Przeczytajcie, a dowiecie się o czym mówię. W tej serii jest dosłownie wszystko miłość, pożądnie, mroczny klimat, oddanie, przyjaźń, miłość braterska, platoniczna, nienawiść, lojalność itp. Mogę tak wymieniać w nieskończoność jeżeli tylko chcecie. Ale jeżeli naprawdę lubicie, albo nawet kochacie mafijny klimat to książki z tego cyklu są dla Was obowiązkowe. Dobra, już dość o całokształcie! Przejdźmy do gwiazdy dzisiejszego dnia czyli do "Złączonych nienawiścią".
           Nie będę ukrywać, że czekałam na ten tom, ponieważ Giannę i Matteo pokochałam od pierwszej części. Od samego początku czułam, iż połączenie tej dwójki będzie wspaniałym pomysłem, ponieważ są to dwa ognie i dwa ogniste temperamenty. Gianna odkąd pamiętam miała niewyparzony język i sprzeciwiała się wszystkim rozkazom ojca i mafijnym zasadom. Nie chciała wyjść za mąż z przymusu, lecz z miłości i w tym temacie doskonale ją rozumiałam. A co więcej popierałam ją w ucieczce. Sorry, Matteo, ale kobietę trzeba zdobywać! Bardzo dobrze, że Ci uciekła! Punkt dla niej. Chyba żadna z nas nie chciałaby się znaleźć na miejscu głównej bohaterki, bo dziewczyna naprawdę znalazła się w patowej sytuacji. Ale Gianna dobrze radziła sobie w nowej sytuacji. Oczywiście do czasu... Nic więcej Wam nie zdradzę, ale aż mnie korci, aby zdradzić Wam coś więcej! Ale nie mogę!
         A Matteo to mój nowy pupil. OMG! Jak ja go uwielbiam. Cały czas próbuję rozgryźć co ten bohater ma takiego w sobie, że przyciąga wszystkie czytelniczki jak magnes. Aczkolwiek uwierzcie mi na słowo, że zakochacie się w nim od pierwszej strony. To prawdziwy samiec alfa! Bez dwóch zdań. Magnetyczny, dominujący, zabawny.... Ach, zrobiło mi się gorąco!
              Tak jak już wcześniej wspomniałam musicie przeczytać tę książkę, bo jest po prostu wspaniała i nieziemsko wciągająca. Cora Reilly w tym tomie rozwaliła system i sprawiła, że zarwałam noc dla tej książki. A ostatnio zdarza się to bardzo rzadko! Nie byłam w stanie odłożyć tej książki nawet przez moment, a próbowałam! Po czym oczywiście wracałam do kontynuacji naszej wspólnej przygody. Chciałabym się do czegoś doczepić, ale nie mogę. Ta historia jest wspaniała i tyle. Mocna, brutalna, seksowna i z pewnością dla niegrzecznych dziewczynek!
           Droga Czytelniczko! Zrób coś dla mnie i przeczytaj jedną z najlepszych książek tego miesiąca. Historia zadziornej Gianny i dominującego Matteo nie może zginąć w tłumie innych pozycji. Ta seria, ta książka i ta autorka muszą żyć własnym czytelniczym życiem! Do napisania!

Kochani, 
dajcie znać co u Was!
Do napisania!

4 komentarze:

 1. Dwa pierwsze tomy kupiłam z Twojego polecenia :) Ten już dawno kupiłam i pokochałam! Czekaałam na Twoją recenzję i czułam,że będziesz zadowolona. Pisałyśmy nawet chwilę o tej ksiązce na e mailu :) Dzięki za odpowiedź! Super, że nie olewasz swoich czytelników!

  Buziaki! ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie czytam trzeci tom i na recenzję rzuciłam tylko okiem. Czyta się szybko i błyskawicznie, a fabuła wciąga. Na pewno sięgnę po kolejne tomy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro tak mocno zachęcasz do lektury, to pewnie się skuszę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba się skuszę na tą serię :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger