[PRZEDPREMIEROWO] "Dom między chmurami" - C.Klobuch

               Uwielbiam sięgać po debiuty, ponieważ nigdy nie wiem czy dana książka mi się spodoba czy nie. Czy autorowi uda się mnie zaintrygować czy wręcz przeciwnie. Jak było z twórczością C. Klobuch? Czy zostałam oczarowana przez "Dom między chmurami"? A może chcę o tej książce zapomnieć i nigdy do niej nie wracać? Zapraszam do przeczytania mojej opinii!
                   Miłość, poświęcenie i zdrada w pasjonującej opowieści fantasy, w której słowiańska mitologia miesza się z barbarzyńskimi kultami i wszechobecną magią. Minęły stulecia odkąd rycerze Wielkiego Księstwa Ostrodu powstrzymali pochód tysięcy stepowych wojowników, zalewający ze wschodu kontynent Poncji. Cena zwycięstwa okazała się jednak wysoka, zniszczone wojną państwo nigdy nie odzyskało dawnej świetności. Teraz na odległych stepach nowy władca znów jednoczy nomadów – jeśli mu się uda, Ostród nie wytrzyma kolejnego ciosu. Na Koro, ciemnoskórego wędrowca z południa, czeka w Wielkim Księstwie zadanie, któremu nikt dotąd nie sprostał – poskromienie wielkiego ptaka, zdolnego unieść człowieka w powietrze, ale też rozpruć go jednym celnym kopnięciem. Z kolei Tami, krewna ostródzkiego dowódcy Derwana, szuka sposobu by wrócić do ukochanego wiejskiego majątku. Nie rzuciłaby tego miejsca dla wędrówek nawet na najbardziej niezwykłym wierzchowcu. Sam Derwan nie ufa Koro, lecz potrzebuje jego powietrznych patroli. Jeśli kolejny rajd stepowych łowców niewolników nie zostanie zatrzymany, legnie w gruzach cały cywilizowany świat… 
                Wiecie co? Coś Wam muszę zdradzić w tajemnicy, ale obiecajcie, że nikomu o tym nie powiecie! Kiedy zdecydowałam się na przeczytanie "Domu między chmurami" nie zwróciłam uwagi na nazwisko autorki, ponieważ byłam przekonana, iż jest to powieść zagranicznej pisarki. Po przeczytaniu powieści , doszłam do wniosku, że chcę czegoś więcej dowiedzieć się o C. Klobuch. Jakie było moje zdziwienie kiedy zaczęłam serwować po internecie i nie znalazłam żadnej wzmianki o niej na Goodreads.com. Szok i niedowierzanie! W końcu trafiłam na opinię innej blogerki i dowiedziałam się, że C. Klobuch jest naszą rodaczką..... Czy byłam zaskoczona?! Oczywiście, ale pozytywnie! Nawet nie wiecie jak się cieszę, że takie powieści wychodzą spod pióra naszych rodaków! Takie debiuty i takie historie absolutnie rozumiem.  
        Przyznam Wam się szczerze, że sięgając po tę książkę nie nastawiałam się na coś szczególnego. Ostatnio fantastyka bardzo mnie zawodzi, dlatego podchodzę do niej z ogromnym dystansem. Po tę pozycję pewnie bym nie sięgnęła, ale ta mitologia słowiańska skutecznie mnie przekonała. W końcu doskonale wiecie, że mam ogromną słabość do mitologii każdego rodzaju. Chcesz, żeby przeczytała Twoją książkę? Rzuć hasłem "mitologia" i biorę ją w ciemno. Tak też było w przypadku "Domu między chmurami". Przeczytałam tę powieść jednym tchem i nie mogłam się od niej oderwać. Z zachłannością przeskakiwałam przez strony, aż mnie korciło, aby zajrzeć na ostatnią stronę i dowiedzieć się jak cała historia się zakończy. Ta ciekawość mnie kiedyś zgubi! W każdym razie musicie wiedzieć, że ta pozycja jest niesamowicie dynamiczna, tajemnicza i wciągająca. Nie da się przewidzieć tego co wydarzy się na kolejnej stronie.
        Na pewno będziecie ciekawi jak prezentowała się kreacja głównych bohaterów. No cóż... To istna mieszanka wybuchowa. Tym bardziej wchodziłam w głąb historii, tym bardziej nie wiedziałam kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Każda z postaci miała coś za uszami i dążyła do swoich celów, pragnień i marzeń. Kto z nich okazał się dobry, a kto zły? A może wszyscy lawirowali pomiędzy szarościami? Tego dowiecie się wyłącznie z powyższe lektury. W każdym razie przygotujcie się na emocjonalną jazdę bez trzymanki!
           "Dom między chmurami" to udany debiut, który wciąga czytelnika bez reszty. Chcesz poczuć smak miłości, niebezpieczeństwa i przygody? Kochasz mitologię i czytasz ją w każdej postaci? W takim razie ta pozycja jest dla Ciebie stworzona! Ja już nie mogę doczekać się kolejnych tomów tej czarującej serii!

Kochani,
trzymajcie się ciepło! Buziaki!

  

3 komentarze:

  1. Nigdy nie wpadłabym na to, że jest to powieść naszej Polki!Super sprawa, na pewno zastanowię się nad zakupem

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmhmmm, nie kojarzę książki, dlatego cieszę się, że do Ciebie wpadłam. Zapowiada się fajna lektura na kilka wieczorów :)

    OdpowiedzUsuń
  3. No to jestem ciekawa tego tytułu! Szczególnie, że autorką jest nasza rodaczka :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger