"14-14. Przyjaźń ponad czasem" - Silene Edgar & Paul Beorn

            Czuliście się kiedyś samotni? Nierozumiani? Skrzywdzeni? Jeżeli tak, to na pewno zrozumiecie położenie bohaterów powieści Sileny Edgar i  Paula Beorna pt."14-14. Przyjaźń ponad czasem". Hadrian i Adrian są rówieśnikami i oboje myślą, że są dalekimi kuzynami. Po pierwszych niechętnych listach nawiązują ze sobą nić porozumienia, która z czasem zamienia się w silną i trwałą przyjaźń. Łączy ich wiele, ale dzieli jeszcze więcej, bo Hadrian żyje w 1914 roku, a Adrian w 2014. Czy Adrianowi uda się uratować przyjaciela? Czy zdąży go ostrzec przed zbliżającą się wojną? Zapraszam do przeczytania mojej opinii! 
              Hadrian i Adrian to dwaj trzynastoletni chłopcy, którzy mieszkają w Pikardii, we Francji. Obaj mają problemy w szkole, w domu, i z dziewczynami – jak każdy chłopak w ich wieku. Dzieli ich tylko jedno – Hadrian żyje w roku 1914, a Adrian w 2014. Chłopcy korespondują ze sobą, a każdy z nich myśli, że pisze do dalekiego kuzyna. Kiedy odkrywają, co tak naprawdę się dzieje, Adrian zdaje sobie sprawę, że musi ostrzec Hadriana przed nadchodzącym wybuchem I wojny światowej, by zapewnić mu bezpieczeństwo.
           Moi Drodzy! Spójrzcie tylko na tę przepiękną okładkę - czy mogłam koło niej przejść obojętnie? Na pewno nie! Dlatego musiałam przekonać się na własnej skórze czy treść powyższej książki jest równie wspaniała jak jej oprawa graficzna. Po przeczytaniu krótkiego opisu fabuły doszłam do wniosku, że ta powieść naprawdę może mi się  spodobać.  Podróż w czasie? Przyjaźń męsko - męska? Przeszkody do pokonania? To wszystko brzmiało rewelacyjnie, więc skusiłam się na przeczytanie "14-14. Przyjaźń ponad czasem". Teraz kiedy jestem po lekturze mogę śmiało napisać, że ta książka jest naprawdę rewelacyjna. Bohaterowie zostali fajnie nakreśleni, fabuła wciąga, a przez całą powieść  po po prostu się płynie. Czego chcieć więcej? Niesamowicie polubiłam się z głównymi bohaterami i razem z nimi przeżywałam smutne i radosne chwile. Kibicowałam im na każdym kroku i cały czas miałam cichą nadzieję, że cała historia skończy się tak jak sobie wymarzyłam. Czy tak się stało? Tego Wam nie zdradzę, ale jestem pewna, że będziecie usatysfakcjonowani tą lekturą. 
                 Nie dajcie sobie wmówić, że jesteście za "starzy" na "14-14. Przyjaźń ponad czasem"! Autorzy wykonali kawał świetnej roboty i napisali książkę dla czytelnika w każdym wieku. Historia Hadriana i Adriana jest niezwykle interesująca, barwna, ciekawa i oryginalna, dlatego na pewno będziecie pod ogromnym  wrażeniem kunsztu Sileny Edgar i Paula Beorna. Autorzy w szarą rzeczywistość chłopców wplątali nutkę magii, która doprowadziła do ich poznania. Nie chciałabym Wam teraz za dużo zdradzać, ale musicie przygotować się historię pełną wszystkiego! Tak moi Drodzy!W  "14-14. Przyjaźń ponad czasem" znajdziecie wszystko ból, szczęście, rozczarowanie, walkę, niepewność i wiele innych różnych emocji i stanów emocjonalnych. Moim zdaniem powinniście tę książkę przeczytać, ponieważ jest świetna i idealnie sprawdzi się na jeden chłodniejszy wieczór.
           Drogi Czytelniku! Kilka dni temu przeczytałam powieść pt."14-14. Przyjaźń ponad czasem" i zakochałam się w historii utkanej przez autorów. Opowieść Hadriana i Adriana wciągnęła mnie od pierwszej chwili i sprawiła, że po jej przeczytaniu musiałam się oddać dłuższej refleksji.  Ile jesteśmy w stanie poświecić dla ważnej dla osoby? W jaki sposób możemy ostrzec  naszego przyjaciela przed niebezpieczeństwem skoro dzieli nas sto lat? Czy Adrianowi uda się uratować Hadriana przed klęską wojny? Tego Wam nie zdradzę, ale przygotujcie się na prawdziwy emocjonalny rollercoaster!

Kochani,
czytaliście? Polecacie? Czekam na Wasze komentarze!
Do napisania! 

4 komentarze:

 1. Znowu mnie zachęciłaś. Nie słyszałem o niej. Ale chce ją poznać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale bardzo mnie zainteresowała, dlatego zapisuję sobie tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna okładka, a Twoja opinia jest wspaniała! <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli będę miała okazję to czemu nie :)
  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger