"Odkąd Cię poznałam" - Iwona Sobolewska


                    Miłość. Czym jest miłość? Namiętnością połączoną z uczuciem? A może miłość to stan emocjonalny, który jest dla nas jak narkotyk. Miłość ma wiele definicji i każdy człowiek patrzy na nią inaczej, ale jedno jest pewne - miłość warta jest największego ryzyka. Jeżeli kogoś naprawdę kochamy to powinniśmy o tę osobę walczyć. Niestety bardzo często brakuje nam odwagi, aby z kimś się związać na poważnie. Boimy się, że ukochana osoba nie będzie w stanie pokochać nas takimi jakimi jesteśmy. Tak było w przypadku głównej bohaterki powieści pt."Odkąd cię poznałam". Cicha Blanka zawładnęła sercami dwóch chłopaków. Ale tylko jeden skradł jej serce... Jak zakończy się ta historia? Kto będzie cierpiał, a kto nie? Tego dowiecie się wyłącznie z powyższej lektury! Zapraszam do zapoznania się z moją opinią!
             Blanka jest trochę inna niż większość dziewczyn. Bolesna przeszłość sprawiła, że wybudowała wokół siebie mur. Nikogo nie dopuszcza zbyt blisko. Dzięki temu nikt nie może jej zranić. Kiedy poznaje Piotrka, wydaje się, że mogłaby wreszcie otworzyć przed kimś serce. Ale co z tego, skoro on spotyka się z jej przyjaciółką? I jest jeszcze Aleks, zamknięty w sobie, nieprzyjemny chłopak, który nigdy nie miał dla niej jednego dobrego słowa. A jednak wciąż jest gdzieś w pobliżu. Blanka czuje, że pod tą twardą skorupą może się kryć ktoś zupełnie inny. Ktoś taki jak ona.
                 Zanim przejdę do opisu fabuły to najpierw muszę pozachwycać się fenomenalną okładką. Kiedy ją zobaczyłam w zapowiedziach wydawnictwa to od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać.  Wiecie co? Chyba mam słabość do delikatnych, subtelnych i minimalistycznych okładek. Czasem ten minimalizm jest naprawdę na potężną szóstkę z plusem. Po drugie niesamowicie podoba mi się sam tytuł książki, ponieważ jest tak nieziemsko tajemniczy. Za słowami "Odkąd Cię poznałam" może skrywać się dosłownie wszystko - szczęście, miłość, złość, rozstanie, ból, rozpacz. Te słowa mogą być początkiem przeróżnych historii. Bo nie każde "poznanie" kończy się szczęśliwe. Czasem żałujemy, że kogoś poznaliśmy i spotkaliśmy na swej drodze. Jedno spotkanie może okazać się totalną klapą, albo początkiem czegoś pięknego i trwałego. Jak było w przypadku głównej bohaterki? Do kogo skierowany były te słowa? Do cichego i skrytego Aleksa czy przebojowego Piotrka? Tego Wam nie zdradzę, aczkolwiek przygotujcie się na prawdziwy rollercoaster emocjonalny. Będzie słodko, ale również dramatycznie. W tej historii nie jedno serce zostanie złamane. 
       Ostatnio bardzo narzekałam na dość popularny nurt new adult. Każda książka z tego gatunku wydawała mi się schematyczna, monotonna i nudna, dlatego na jakiś czas odpuściłam sobie książki dla młodych dorosłych. Dlatego kiedy otrzymałam propozycję zrecenzowania powieści pt. "Odkąd Cię poznałam" długo zastanawiałam się czy ją przyjąć. Jak już się pewnie domyślacie zdecydowałam się na jej przeczytanie ( a to ci niespodzianka)! I wiecie co? To była bardzo dobra decyzja. Wspaniale czytało mi się tę powieść i z przyjemnością sięgnę po kolejne utwory autorki. W historii Blanki fajne jest to, że każda strona jest dla czytelnika niespodzianką. Owszem czasami możemy się domyślić tego co dalej wydarzy się na następnej stronie, ale raczej rzadko to się zdarzało. W którymś momencie byłam tak zdezorientowana, że musiałam zajrzeć na ostatnią stronę. Byłam strasznie ciekawa jak zakończy się opowieść Blanki i czy w końcu będzie szczęśliwa. Czy tak się stało? Tego Wam nie powiem. Ale w tajemnicy Wam powiem, że nie wytrzymałam i zajrzałam na ostatnią stronę.
                Czy mam zastrzeżenia do kreacji bohaterów? Nie. Od pierwszej chwili polubiłam Blankę i od razu zauroczyłam się cichym Aleksem. Był także Piotrek, którego oczywiście nie znosiłam! OMG! Jak ten chłopak mnie irytował! Normalnie nie lubiłam i nie znosiłam typa przez całą powieść. Teraz nie zrozumcie mnie źle, to nie jest  zły charakter, ale nie polubiłam go. Przez całą powieść czułam do niego ogromny dystans i  nie podobały mi się sceny z nim związane. Ale, ale! Ta postać naprawdę była potrzebna. Z tego akapitu wyszło mi trochę masło maślane, ale chyba wiecie o co mi chodzi. W każdym razie podsumowując - uwielbiam Blankę i  Aleksa i nie lubię Piotra. W sumie jestem ciekawa komu Wy kibicowaliście - cichemu Aleksowi czy śmiałemu Piotrowi? Jeżeli czytaliście już tę książkę to dajcie mi znać!
          Jestem totalnie  zakochana w piórze Pani Iwony Sobolewskiej! "Odkąd Cię poznałam" to piękna, oryginalna, życiowa i szczera opowieść o trudnej miłości, bolesnym dojrzewaniu i niszczącej tajemnicy. Co wydarzyło się w życiu Blanki? Dlaczego jest taka zamknięta w sobie? Dlaczego Aleks uważany jest za przystojnego gbura, który nie lubi gadatliwych dziewczyn? I jaką rolę w tym wszystkim odegra Piotr? Tego wszystkiego dowiecie się z najnowszej publikacji wydawnictwa Dragon!

Kochani,
dajcie znać czy recenzja się podobała!
Do napisania!
       

5 komentarzy:

 1. Te zdjęcia są wyjątkowe! Kochana, są tak samo delikatne, subtelne i minimalistyczne jak okładka książki! Super to wygląda . Nie wiem czy nie jestem za stara na takie książki, ale może zmienię zdanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęciłaś mnie na maxa. Naprawdę detektywie. O książce słyszałam dużoooooo dobrego,ale zadna z opinii mnie nie przekonała. Wiesz czym mnie przekonałaś? Tym, że nie lubisz Piotrka hahahha. Widzę, że książka wzbudziła w Tobie mocje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie to jest książka dla mnie. Tak ciekawie o niej piszesz, że nie mogłoby być inaczej. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie planuję jej czytać :) Nie specjalnie mnie interesuje :)
  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger