Dla fanów języków obcych - recenzja magazynu English matters i Deutsch aktuell


Dzień dobry Kochani!

Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną dawką języka angielskiego i niemieckiego :) Jeśli poszukujecie ciekawego dodatku do nauki języków obcych to śmiało możecie zaopatrzyć się w najnowszy numer Deutsch aktuell i English matters.    Najnowsze wydanie English matters bardzo mnie zaciekawiło. Znalazłam w nim bardzo dużo świetnych artykułów, ale nie o wszystkich dzisiaj wspomnę, ponieważ obawiam się, że za wiele Wam zdradzę. Nic na to nie poradzę, iż mogłabym o nich paplać i paplać :)
  Jednym z ciekawszych artykułów był ten o Justinie Trudeau. Ehh, gdbyśmy my mieli takich przystojnych ministrów! Wierzcie mi, od razu zainteresowałabym się polityką :)  Ogólnie muszę przyznać, że ten tekst był strasznie interesujący, bo mogłam poznać życie polityka od innej strony. I to nie tylko od tej politycznej :) Obok tego tekstu znajduje się lista 10 rzeczy których nie wiesz o Kanadzie - bardzo przydatna notka :) 
   Drugi artykuł, który szczególnie mnie zainteresował to ten o zakupach, a dokładniej o niepotrzebnych zakupionych rzeczach :) Z "Can' t Buy Me love"  możemy się dowiedzieć dlaczego ludzie uzależniają się od zakupów.
   Jednak totalnie zakochałam się w zaprezentowanym wywiadzie z Darrem Poke! Kurczę, Kochani! To istna perełka w całym magazynie :)) Uwielbiam tego gościa za wszystko ! To co robi jest po prostu niesamowite :) Musicie zapoznać się z tym wywiadem i to jak najszybciej! :))   Pierwsze co w rzuciło mi się w oczy to............ cudowna okładka! Sami przyznajcie czyż ona nie jest piękna? Ale dobra, nie ocenia się magazynu po okładce, więc przejdźmy od razu do tematu artykułów :) 
  To co uwielbiam najbardziej w Deutsch aktuell to krótkie wzmianki o niemieckich filmach, książkach i wydanych płytach :) Dlaczego akurat to lubię? Sama nie wiem, ale wydaje mi się, że dzięki temu  lepiej mogę poznać niemiecką  literaturę czy kino :) 
   Jak w każdym numerze pojawił się komiks i kalendarium ważnych wydarzeń dla Niemców :) Bardzo przyjemna, krótka i łatwa rzecz do przeczytania :)
   Jednak tak jak w przypadku English matters wybrałam artykuł, który był perełką :) Totalnie rozwalił system tekst o poetach, myścicielach i targach! :) To na pewno spodoba się każdemu książkocholikowi! Więcej Wam nie zdradzę, bo zaspojleruję zupełnie wszystko :)
   W pamięci zapadł mi także artykuł o nawiązywaniu znajomości  przez internet. Wiem, że żyjemy w XXI wieku, ale nadal nie mogę pojąć tego fenomenu :) 


                                 Ogólne wrażenia:

Oba magazyny mi przypadły do gustu. W każdym znalazłam coś dla siebie i ani przez moment nie nudziłam się podczas czytania :) Takie czytadła są świetną alternatywą dla osób, które chcą podszflifować  swój język obcy :)


Kochani, 

mam nadzieję, że z przyjemnością przeczytaliście ten post :) Lubicie magazyny językowe czy nie możecie się do nich przekonać? Koniecznie dajcie znać w komentarzach :) 

7 komentarzy:

 1. Lubię magazyny językowe, ale ten odpuściłam. Szczerze teraz żałuję, ponieważ z tym magazynem można podciągnąć swoje umiejętności językowe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytam żadnych magazynów językowych, ale zauważyłam, że w blogosferze jest kilka osób czytających English Matters i Deutch Aktuell.

  Pozdrawiam, Katia z zaczytana-i.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zamówiłam English Matters głównie przez to, że jeden z jego artykułów opowiadał o Australii. Bardzo interesuję się tym krajem. Magazyn bardzo dobrze prowadzony, ciekawe artykuły. Można dużą wiedzę z niego wynieś. Teraz zastanawiam się nad prenumeratą nie tylko English Matters ale także ¿Español? Sí, gracias.

  Pozdrawiam,
  czytaniamania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka magazynu w języku niemieckim jest niesamowita, ale chyba tylko to mi się podoba. Reszta nie zaciekawiła mnie na tyle, żeby kupować magazyn. ;/ Ale w sumie ja w ogóle nie kupuję gazet, wolę poczytać sobie artykuły w Internecie, więc to może dlatego. ;)
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam "English Matters" i bardzo mi się spodobał :) Świetny magazyn i już widzę, że sporo się nauczyłam nowych słówek :) Najchętniej czytało mi się artykuł o Australii :)
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 7. Do magazynu angielskiego muszę podszkolić język. ale niemiecki to dla mnie całkowita czarna magia ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger