Debiuty polskich autorów? "Śnieżka" Weroniki Cichoń i "Wyścig z życiem " Katarzyny Zysk

 
Dzień dobry Kochani! 
                Dzisiaj mam dla Was przygotowany zupełnie inny post, który będzie dotyczył dwóch fantastycznych i oryginalnych debiutów. Recenzje tych powieści poznacie już na dniach, a ja tymczasem mam zamiar narobić Wam troszeczkę na nie smaka. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia, prawda? Kto się ze mną zgodzi? Dwa debiuty. Dwie różne autorki. Dwie oryginalne i fantastyczne historie. Czy jesteście na to gotowi? Zapraszam Was do przeczytania mojego posta! Uwaga! Będzie romantycznie, niebezpiecznie oraz nietuzinkowo!Olivia trzy lata temu straciła swojego najlepszego przyjaciela w wypadku motocyklowym. Po tej tragedii nie potrafi się otrząsnąć, rzuca wszystko i wyjeżdża do Warszawy. Tam zamieszkuje z Nadią – przyjaciółką, którą poznała na uczelni, oraz podejmuje pracę w butiku.
Nigdy by się nie spodziewała, że przez jeden niefortunny przypadek pozna przystojnego Igora. Jest jedno ale – jego pasją są motory i adrenalina, przez co chłopak jest u niej skreślony. Mimo tego Igor tak łatwo się nie poddaje i dzielnie walczy o względy Olivii, aczkolwiek, żeby zaznać wymarzonego szczęścia, tej dwójce przyjdzie zmierzyć się z przeciwnościami losu, które życie podrzuca im na każdym kroku.

A jak wiadomo, los jest przewrotny i wystawi na próbę uczucie Olivii i Igora. Czy niespodziewana miłość przejdzie ją pomyślnie?

Wiecie jak bardzo chciałam przeczytać tę książkę? Nawet sobie nie wyobrażacie jaką miałam na nią chrapkę. Przepiękna okładka, ciekawy opis oraz debiut dziewczyny z naszej blogosfery! Czego chcieć więcej? Oczywiście fenomenalnej historii! Czy opowieść Olivii i Igora mnie kupiła? Niestety tak! Tak bardzo mnie kupiła, że aż sama postanowiłam  zakupić dwa tomy tej historii dla moich przyjaciółek. Jeżeli uwielbiacie takie klimaty jak "Trzy metry nad niebem" to koniecznie musicie sięgnąć po "Wyścig z życiem"? Szczerze? Książka włoskiego autora nie do końca mnie przekonała.... Ale debiut naszej Pani Kasi od pierwszej chwili mnie kupił, zachwycił oraz zaskoczył. Przeczytałam pierwsze strony i już byłam w siódmym niebie, a to się naprawdę bardzo rzadko zdarza. Chcę więcej takich książek.Chcę więcej tak utalentowanych polskich autorów. Czy miłość będzie w stanie przezwyciężyć strach? Tego dowiecie się po poznaniu Olivii oraz Igora <3

W trzech słowach: Niebezpieczna. Romantyczna. Wartościowa

Wiktoria nie należy do osób towarzyskich i nie cieszy się popularnością wśród znajomych. Nie ma przyjaciół, nie imprezuje, dobrze się uczy i ma plany na przyszłość. Skazą jej idealnego życia jest przeszłość, która nie pozwala o sobie zapomnieć. Wszystko się zmienia, gdy do jej pokoju wkrada się kot. A wraz z nim, Aleks – wytatuowany blondyn, niezbyt wylewny, bezczelny i oceniający po pozorach.
Życie dziewczyny nabiera tempa. Problem w tym, że demony przeszłości nie śpią, tylko cierpliwie czekają. 

 "Śnieżka" totalnie mnie zaskoczyła. Czytałam ją jednym tchem, ale jednocześnie podczas czytania odczuwałam niesamowity ból. Ta historia jest przepełniona bólem, cierpieniem i narkotykami. Ale o tym szerzej napiszę w mojej dłuższej opinii. Szczerze? Aleksa polubiłam od pierwszej chwili, ale z Wiktorią miałam nie lada problem. Nie podobały mi się jej kłamstwa, oszustwa i kręcenie na każdym kroku. Ale z drugiej strony.... Nikt przecież nie jest idealny prawda? Aczkolwiek nasza główna bohaterka sama siebie niszczyła. Czasami miałam wrażenie jakby sama nie wiedziała czego chce. Czy mimo to polecam tę książkę? Tak. A dlaczego? Odpwoiedź jest prosta. Sięgając po "Śnieżkę" spodziewałam się czegoś zupełnie innego. A tutaj proszę! Pełne zaskoczenie :) Moim zdaniem warto ją przeczytać.

W trzech słowach: Buntownicza. Smutna. Zaskakująca. 

1 komentarz:

  1. "Śnieżka" nie jest dla mnie, ale "Wyścig z życiem" kusi jak nie wiem co! Ta okładka jest perfekcyjna....

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger