Czas, przeszłość i dzieci, czyli "Ratownicy Czasu. Nad wodami Nilu" Justyny Drzewickiej

                   Zawsze podobał mi się wątek podróży w czasie i w filmach. Kilka lat temu ten motyw był bardzo popularny, ale z czasem został niestety zapomniany przez wszelakich twórców. Dlaczego? Sama nie wiem. Może dlatego, że inne wątki zostały bardziej docenione i było zapotrzebowanie na inną fantastyczną przygodę? Na cale szczęście Pani Justyna Drzewicka nie zapomniała o fascynujących podróżach i stworzyła niezapomniany cykl o "Ratownikach czasu". Jesteście ciekawi co to takiego? Zapraszam Was do zapoznania się z moją opinią! 

               Pełna humoru i subtelnie podanej wiedzy historycznej opowieść o podróży w czasie.Książkę wzbogacają humorystyczne, komiksowe rysunki autorstwa Jędrzeja Łanieckiego oraz atrakcyjnie wyróżnione przypisy z mnóstwem ciekawostek i interesujących faktów ze starożytnego Egiptu. Bohaterowie serii to dwójka współczesnych trzynastolatków, Sara i Daniel, którzy zostają zabrani w podróż do przeszłości przez sympatycznego nicponia z 2118 roku. Można by go nazwać humanoidem, gdyby nie to, że ma postać kota o osobowości na pół kociej, na pół „nastoletniej”. To nie działanie czarów – podróż w czasie jest możliwa dzięki technologii z czasów kota. 
          Nie wiem czy pamiętacie, ale jakiś czas temu zachwycałam się pierwszym tomem i zachęcałam Was do sięgnięcia po twórczość Pani Justyny. Mam nadzieję, że już to zrobiliście i z niecierpliwością oczekiwaliście drugiego tomu tak samo jak ja. Jeżeli nie, to szybciutko proszę to nadrobić, ponieważ ta seria jest cudowna, wspaniała i jedyna w swoim rodzaju. Nie wierzycie? W takim razie spróbuję Was przekonać do przygód upartej Sary i uroczego Daniela. Jestem pewna, że zakochacie się w tej dwójce, a nawet trójce, bo nie zapomniałam przecież o naszym małym czworonogu. Kochacie koty? A do tego gadające? W takim razie musicie pewnego humorzastego kocurka. Zakochacie się w tym zwierzęciu!
             W tej części bohaterowie wyruszyli do egzotycznego i starożytnego Egiptu. Ta podróż niestety nie była zaplanowana. Nastolatkowie przez przypadek wylądowali w niebezpiecznym i starożytnym Egipcie. Ale przecież taka okazja nie może się zmarnować, dlatego bohaterowie postanawiają poznać bliżej tą gorącą i pustynną krainę. Oczywiście na Sarę i Daniela będą czyhać niebezpieczeństwa z którymi będą musieli się zmierzyć. Czy dadzą radę? A może już nigdy nie wrócą do teraźniejszości? Jak myślcie jest to możliwe?
           Bardzo lubię twórczość Justyny Drzewickiej, ponieważ autorka posługuje się bardzo plastycznym, a zarazem edukacyjnym językiem. Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy i wydarzeń ze starożytnego Egiptu. Jeżeli macie młodsze rodzeństwo, kuzynostwo albo dzieci to polećcie im tę powieść. Będą naprawdę szczęśliwe i usatysfakcjonowane. 
        "Ratownicy czasu. Nad wodami Nilu" to fascynująca, ciekawa i przygodowa powieść dla czytelnika w każdym wieku. Polecam tę pozycję przede wszystkim młodszym odbiorcom, ale starszym na pewno również przypadnie do gustu. Polecam!

Kochani, 
kojarzycie autorkę? Macie w planach tę powieść? Czekam na Wasze odczucia!
Do napisania!
   

1 komentarz:

  1. Pierwszy tom już znam, czas najwyższy na drugi. Będę zadowolona? Zobaczymy!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger