Miłość, intrygi i duża dawka magii, czyli recenzja powieści pt."Filary świata" Anne Bishop

Dobry wieczór Kochani!
      Dosłownie przed chwilą skończyłam czytać niesamowitą powieść i muszę, po prostu muszę jak najszybciej podzielić się z Wami wrażeniami na jej temat. Nie wiem czy pamiętacie mój post z tamtego roku, że ostatnio coraz rzadziej trafiam na intrygującą fantastykę. W tym momencie cofam moje słowa, ponieważ poznałam się z powieścią Anny Bishop, która mnie oczarowała swoim słowem. Nie wierzycie? W takim razie zapoznajcie się z moją opinią.

       Ari, najmłodsza z wielopokoleniowego rodu czarownic, przeczuwa nadchodzące zmiany – zmiany na gorsze. Od wieków jej poprzedniczki opiekowały się Starymi Miejscami, dbając o to, by ziemie te pozostawały bezpieczne i płodne. Ale wraz z nadejściem Letniego Księżyca nastroje wśród jej sąsiadów stają się coraz bardziej napięte. Ari nie jest już bezpieczna.
Fae od dłuższego czasu ignorowali zmiany zachodzące w świecie śmiertelników, a do cienistego świata podróżowali jedynie po chwile dobrej zabawy. Tymczasem drogi powoli zaczynają znikać, skazując klany Fae na izolację i samotność.Choć światy duchowy i naturalny kiedyś pozostawały ze sobą w harmonii, dziś do uszu zarówno Fae, jak i śmiertelników, docierają akordy, które nie chcą ze sobą współbrzmieć. A kiedy przez miasto przetoczą się pomruki polowań na czarownice, niektórzy zaczną się zastanawiać, czy te dziwne znaki nie są przypadkiem różnymi nutami tej samej melodii.
Jedyna wskazówka, która ich wszystkich prowadzi, to niejasna wzmianka o Filarach Świata…
       To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i na pewno nie będzie ono ostatnie, ponieważ zakochałam się w wyobraźni Pani Bishop. Dawno nie czytałam tak magicznej, charyzmatycznej i mrocznej książki. Po przeczytaniu "Filarów świata" postanowiłam zapoznać się z innymi utworami autorki, dlatego za chwilę popełnię kolejne książkowe zakupy. Dlatego jeśli chcecie polecić mi jakieś książki autorki to koniecznie dajcie mi znać w komentarzach. Kupię każdą poleconą powieść - liczę na Waszą pomoc. Ale dobra! Wracamy do tematu. Jestem zachwycona "Filarami świata" i już nie mogę doczekać się kolejnych tomów przygód odważnej Ari. Dopiero co odłożyłam powieść na półkę, a już odczuwam tęsknotę za bohaterami. Dlaczego ta pozycja była taka krótka? Dlaczego tak szybko ją skończyłam czytać? Nie mam pojęcia! Aczkolwiek jestem zła na siebie, że nie dawkowałam sobie tej historii. Oj, Detektywne wstydź się. W każdym razie najnowsza powieść Pani Bishop obowiązkowo ma trafić na Waszą listę książek do przeczytania - koniec, kropka. 

     Uwielbiam , uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam kreację głównej bohaterki. Doskonale wiecie, że bardzo często mam jakieś problemy z żeńskimi postaciami, ponieważ są naiwne, głupiutkie i bardzo rozchwiane emocjonalnie.  A tutaj proszę! Nasza Ari była dojrzała, odważna, a co najważniejsze bardzo ludzka, mimo iż była wiedźmą. Owszem popełniała błędy, ale potrafiła też z nich wyciągnąć wnioski co moim zdaniem uczyniło ją jeszcze bardziej realistyczną. Bardzo polubiłam się w tą dziewczyną i  z chęcią czytałam rozdziały z jej punktu widzenia. 
   Jeżeli chodzi o resztę bohaterów, to każdy z nich został solidnie wykreowany. Każda postać wniosła coś ważnego do fabuły. Jedną z moich ulubionych postaci była również Morag - Zbieraczka, która nie była doceniana przez swoich krewnych. Było mi tej kobiety bardzo szkoda, ponieważ dało się wyczuć, iż jest strasznie samotna. Moim zdaniem Pani Bishop wykreowała wspaniała damskie osobowości. Jestem pod ogromnym wrażeniem. 
   Muszę napisać kilka słów o wątku miłosnym, ponieważ był on niesamowicie imponujący. Co tam się działo! Na drodze głównej bohaterki stanęło dwóch młodzieńców. Jeden był porywczy, intensywny i władczy, a drugi natomiast był oddany, odważny i bardzo męski. Którego wybierze Aria? Komu odda serce? Tego Wam niestety nie zdradzę. Aczkolwiek przygotujcie się na emocjonujący romans, a może nawet romanse. W każdym razie wątek miłosny został bardzo dobrze skonstruowany i z pewnością nie wysunął się na pierwszy plan. 

  Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić Wam "Filary świata". To niezwykła, szalona i nieprzewidywalna historia o ludziach, wiedźmach i przedstawicielach Fae. Ja zakochałam się w książce Pani Bishop i już nie mogę doczekać się jej kontynuacji. Piękna, emocjonująca i magiczna - tak w wielkim skrócie mogę opisać "Filary świata". Absolutnie polecam. 

Kochani, 
bardzo spodobało mi się pióro autorki, dlatego tak jak wcześniej wspomniałam chcę kupić inne powieści autorki. Co możecie mi polecić? Czekam na Wasze komentarze. 
Do napisania!

5 komentarzy:

 1. Ja jeszcze nie znam twórczości tej autorki. Wszystko więc przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam Ci serię "Inni"! Kupuj, nie zawiedziesz się :) A "Filary świata" już dawno mam zamówione :) Czekam na moją paczkę z zamówieniem :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę w końcu przeczytać coś od tej autorki! Bardzo się cieszę, że tak pozytywnie wypowiadasz się na temat głównej bohaterki :)

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w planach zacząć czytać fantastykę, ale ten tytuł chyba nie jest odpowiedni na początek, choć bardzo ciekawy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Za Bishop podziękuję. Moja przyjaciółka kazała mi jej unikać ;), a na dodatek nie przepadam za fantastyką :)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger