"Z głową w gwiazdach" - Jenn Bennett

Życia nie da się zaplanować. Możemy wyznaczać sobie cele, ale nigdy nie mamy pewności czy zostaną one przez spełnione.  Życie jest nieprzewidywalne i właśnie to jest w nim piękne. Ale nie zdaniem głównej bohaterki powieści Jenn Bennett. Zorie nie znosi niespodzianek i nieprzewidywalności. Kocha swoją uporządkowaną egzystencję i ułożone plany na przyszłość. Przeraża ją myśl zmian i niestabilności, dlatego wszystko skrupulatnie notuje. Ale czy da się zaplanować całe życie? Zdaniem głównej bohaterki tak, ale czy ma rację? Zapraszam do przeczytania mojej opinii! 

Sama w głuszy. Z chłopakiem, który złamał jej serce…
Wręcz pedantycznie uporządkowane życie pewnej nastolatki zbacza ze szlaku, gdy zostaje ona sam na sam z dziką przyrodą oraz swoim najgorszym wrogiem – chłopakiem, który złamał jej serce.
Od zeszłorocznego balu serdeczna przyjaźń Zorie i Lennona przerodziła się w zaciętą wrogość. Unikają się jak ognia, w czym nieco pomaga im fakt, że ich rodziny to współczesna wersja Montekich i Kapuletich. Aż do czasu, kiedy podczas wypadu w góry Zorie i Lennon zostają uwięzieni w głuszy. Sami. Razem. Co złego może się stać? Z braku innego towarzystwa Zorie i Lennonowi nie pozostaje nic innego, jak zaogniać stare rany docinkami, jednocześnie próbując odnaleźć drogę do cywilizacji. Jednak prywatna wojna podczas ścierania się z siłami natury zmniejsza ich szanse na wydostanie się z lasu w jednym kawałku. Im dalej zagłębiają się w dzikie ostępy Północnej Kalifornii, tym więcej skrywanych dotąd tajemnic i emocji wypływa na powierzchnię. Czy jednak rozpalone na nowo uczucie Zorie i Lennona przetrwa w świecie codzienności? Czy może zatliło się tylko na chwilę pod wpływem świeżego zapachu lasu i roziskrzonych gwiazd?
        Dosłownie przed chwilą skończyłam czytać "Z głową w gwiazdach" i..... zakochałam się. Totalnie zakochałam się w powieści Pani Jenn Bennett! Od dawna nie czytałam tak mądrej, wzruszającej i dopracowanej młodzieżówki. Kiedy zdecydowałam się na przeczytanie tej książki byłam pewna, że przeczytam ją szybko i jeszcze szybciej o niej zapomnę, ale jak widać pomyliłam się. Możecie mi nie wierzyć, ale ta pozycja jest genialna i idealna w każdym calu. Nie mogłam się od niej oderwać i z ogromną zachłannością przewracałam kolejne strony.  Chciałam jak najszybciej zapoznać się z całą historią Zorie, ale jednocześnie nie chciałam jej kończyć. Pragnęłam jak najdłużej delektować się piórem autorki, ale moja zachłanność wzięła górę. Pożarłam tę książkę w zaskakującym tempie i wcale tego nie żałuję. Dla tej opowieści  warto było  spóźnić się do pracy. Drugi raz też bym to zrobiła!
        Pewnie się zastawiacie co takiego w sobie ma "Z głową w gwiazdach", że tak się nią zachwycam. Gdybym miała wymienić wszystkie zalety powyższej powieści, to pewnie ta recenzja byłaby moją najdłuższą opinią w całej recenzenckiej karierze. Jeszcze kilka miesięcy temu napisałam na moich mediach społecznościowych, że dobre powieści młodzieżowe już się skończyły. Większej bzdury nie mogłam napisać!!! Odkąd odkryłam wydawnictwo IU.VI uświadomiłam sobie, iż jest jeszcze miejsce na dobre, wartościowe i intrygujące książki dla młodzieży. A tego najlepszym przykładem jest twórczość Jenn Bennett i jej utwór "Z głową w gwiazdach". Moi Drodzy! Wy musicie poznać tę książkę, bo jest niezwykła, nietuzinkowa i niesamowicie mądra. Za tą magiczną okładką skrywa się najlepsza młodzieżówka tego roku. Ja jestem w niej zakochana z wielu powodów. Już Wam mówię z jakich. Po pierwsze bohaterowie zostali niesamowicie dobrze wykreowani. Totalnie zauroczyłam się uroczą Zorie i w  mrocznym Lennonie. Ta dwójka to istna mieszanka wybuchowa. Po drugie nieziemska akcja! Tak Kochani, w powyższej książce bardzo dużo się dzieje, a akcja nie zwalnia, ani na moment. Po trzecie humor! Omg, nawet nie wiecie jak brakuje mi dobrego i smacznego humoru w książkach. Czytając "Z głową w gwiazdach" wielokrotnie śmiałam się do łez. Uwielbiam humor autorki!
          Chciałabym się do czegoś doczepić, ale naprawdę nie mogę. Pani Jenn Bennett stworzyła wspaniałą opowieść o przyjaźni, miłości i sztuce wybaczania. To nie jest książka, którą przeczytacie, a za kilka dni o niej zapomnicie. O takiej historii nie da się zapomnieć, a pióro autorki po prostu uzależnia czytelnika. Ja na pewno nie zapomnę o tej książce i będę ją wszystkim polecać, ponieważ moim skromnym zdaniem opowieść uporządkowanej Zorie i zbuntowanego Lennona zasługuje na jak największy rozgłos. Kochani, nawet nie wiecie jak strasznie się cieszę, że skusiłam się na tę powieść. Wiem, że się powtarzam, ale uważam, że póki co jest to najlepsza powieść młodzieżowa tego roku. Jeżeli kochacie mądre, oryginalne i zabawne książki to musicie przeczytać z "Z głową w gwiazdach". Twórczość Jenn Bennett to Wasz "must read" na najbliższe dni. Musicie poznać tę opowieść i zakochać się w niej bez pamięci.
            "Z głową w gwiazdach" to jedna z najlepszych powieści młodzieżowych tego roku. W tej książce znajdziecie absolutnie wszystko - pełnokrwistych i oryginalnych bohaterów, wartką akcję, lekki język i wartości moralne. Ja się w tej książce zakochałam i mam nadzieję, że Wy również ją polubicie. Co ja mówię! Jestem tego pewna na milion procent. Dzięki książce Pani Jenn Bennett przypomniałam sobie za co kocham ten gatunek literacki. Polecam z całego  serduszka.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 
 
Kochani,
co sądzicie o mojej recenzji? Zachęciłam Was czy jednak nie? Dajcie mi znać w komentarzach!
Do napisania!
         

10 komentarzy:

 1. Wiem, ze się powtarzam, ale kocham Twoje recenzje. Dzięki Tobie mam ochotę przeczytać książki, których nigdy bym nie przeczytała. Kupię sobie "Z głową w gwiazdach" i liczę, że powieść przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o twórczości Bennett. Dobrze, że zajrzałam na Twojego bloga :) Bardzo mnie zachęciłaś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Detektywie, znowu szalejesz z tymi książkami!Przez Ciebie zbankrutuję.Nie mogę się oprzeć Twoim rekomendacjom.

  Wydawnictwa nie znam, ale chyba będę musiala poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi super, na pewno się zainteresuję. Tym bardziej, że jestem akurat w trakcie czytania bardzo "ciężkiej" literatury, obciążającej psychicznie, więc przyda się coś lżejszego. :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się, świetnie napisana książka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ksiąska idealna dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam o tej książce, ale fabuła wydaje się być interesująca. Z chęcią przeczytam!

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam wrażenie, że to książka bardziej dla młodzieży ale nie czytałam? Cele to bardzo ważna rzecz w życiu bez której trudno by było dążyć do czegoś, a nawet wstać z łóżka, bo po co?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger