"Gdy skończy się siperpień' - Penelope Ward

          Mam jeden ulubiony, ukochany i w ogóle najlepszy motyw w książkach. Duża różnica wieku między bohaterami. Chcesz, abym przeczytała Twoją książkę? Napisz opowieść ze sporą różnicą wieku, a biorę ją w ciemno! Nie wiem dlaczego, ale takie wątki bardzo lubię w literaturze i zawsze chętnie po nie sięgam. Po fenomenalnym "Birthday Girl" czekałam na coś takiego w takich klimatach i na całe szczęście Editio Red poszło za moim tropem. Postanowili wydać "Gdy skończy się sierpień" i kupili mnie w całości. Dlaczego? Jak do tego doszło! Zaraz Wam wszystko opowiem.
              Rok temu Heather Chadwick miała jeszcze naście lat i sporo planów na przyszłość. Niestety, wszystko się zmieniło. I to na gorsze. Jej ukochany zdradził ją przy pierwszej lepszej okazji, a starsza siostra Opal popełniła samobójstwo. Dodatkowo stan zdrowia matki poważnie się pogorszył i zamiast wyjechać na studia, dziewczyna musiała zostać w domu, by zapewnić rodzicielce odpowiednią opiekę. Wszystko wokół Chadwick stało się rutynowe i przewidywalne. Ledwo dwudziestoletnia dziewczyna wpadła w wir męczących obowiązków. Wydawało się, że swoje najlepsze lata spędzi przy łóżku rodzicielki. Inny scenariusz nie wchodził w grę.
           Noah Cavallari fascynował ją od samego początku. Przyjechał do miasta na lato, by odpocząć. Zdaniem dziewczyny wyglądał idealnie, a do tego był silny, męski i opiekuńczy. Niestety, poza przyjaźnią nie zamierzał zaoferować Heather niczego więcej. Może dlatego, że był kilkanaście lat starszy, a może z powodu prześladującej go przeszłości. Niezależnie od tego, gdzie przebywał i jak ciężko pracował, wciąż nie mógł odnaleźć spokoju. Nie chciał miłości dziewczyny, choć jej piękno i dobroć wywarły na nim ogromne wrażenie. Bo przecież gdy lato się skończy, będzie musiał wyjechać...
              Kochani, właśnie rozpływam się nad cudownością tej książki i nie wiem czy moja recenzja będzie profesjonalna.  Jestem pod tak ogromnym wrażeniem, że wszystkim dosłownie wszystkim polecam najnowszy utwór Pani Penelope Ward. Ba! Moim zdaniem jest to najlepsza książka w dorobku autorki. Piękna, nieśmiała, pełna nadziei i miłości - właśnie takiej powieści potrzebowałam w weekend. Nie będę ukrywać, że przeczytałam ją jednym tchem, bo wciągnęłam ją w jedną noc. Tak, w jedną noc! Co z tego, że na drugi dzień byłam niewyspana i nieznośna. Było warto, bo ta książka jest idealna w każdym słowie, zdaniu i w emocji. Patrzę się teraz na nią i nie mogę w to uwierzyć, że Ward napisała tak doskonałą powieść. Ogólnie bardzo lubię twórczość tej amerykańskiej autorki, ale "Gdy skończy się sierpień" rozwaliła system. Cudowna i piękna. Taka właśnie jest. 
         Nie mam żadnych zastrzeżeń do kreacji bohaterów, bo zostali fajnie nakreśleni. Heather Chadwick od pierwszej chwili ujęła mnie za serce i kibicowałam jej na każdym kroku. Ta dziewczyna tyle przeszła w tak młodym wieku, a cały czas trzymała głowę wysoko w górze i nie poddawała się. Z każdego dnia korzystała jak tylko mogła  i nie poddawała się i za to ją podziwiam. Natomiast   Noah... Ach, ten Noah. On również chwycił mnie za serce mimo, iż parę razy byłam wielokrotnie na niego zła! Tak bardzo chciałam, żeby w końcu przejrzał na oczy i zawalczył o swoją miłość i o swoje szczęście, które jest aż tak ważne. Czy tej dwójce się udało? Tego Wam nie zdradzę. 
          Dla mnie Penelope Ward ma ogromny talent. Ta kobieta pisze w tak doskonały sposób, że aż nie wiem jak to powinnam opisać. Kobieta zna się na rzeczy i wie co chce przekazać czytelnikowi. Jej powieści mają głębię i przesłanie, które czuć od prawie pierwszej strony. Możecie mi nie wierzyć, ale ta książka jest naprawdę WOW. 
           "Gdy skończy się sierpień" to opowieść o miłości, która zrodziła się z niewinnej i nieśmiałej przyjaźni. Między bohaterami jest spora różnica wieku, ale w ogóle to nie przeszkadza głównej bohaterce, a Noah wręcz przeciwnie - walczy z uczuciem do młodej przyjaciółki. Czy ta dwójka skrzywdzonych ludzi odnajdzie piękną czerwoną różę wśród kolcy? Tego nie mogę Wam zdradzić. Aczkolwiek powinniście tę powieść przeczytać. 
             
Do napisania!

2 komentarze:

  1. Te zdjęcia są piękne. Książka nie w moich klimatach, ale mojej lubej na pewno się spodoba :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem zainteresowana ! Również lubię ten motyw.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger