#Moje czytelnicze plany 2, czyli co będę czytać w najbliższym czasie


Dzień dobry Kochani!
Nie chcę ciągle męczyć Wam recenzjami, dlatego będę regularnie pokazywać Wam książki, które będę czytać w najbliższym czasie. Dzięki temu będziecie wiedzieć przed czasem jakie powieści zostaną zrecenzowane u mnie na blogu. A oprócz tego w dwóch, trzech zdaniach będę  pisać czemu zdecydowałam się na przeczytanie akurat tych perełek.


1. "Dziesięć poniżej zera"- Whintney Barbetti

Opis:
Jeden SMS wysłany pod niewłaściwy numer okazał się moją zgubą.
Ma na imię Everett i jest wrednym, natrętnym, aroganckim facetem, który narusza moją osobistą przestrzeń. A co najgorsze: sprawia, że znów coś czuję.
Zawsze jest ubrany na czarno, jak gdyby wybierał się na pogrzeb. Pewnie dlatego, że tak jest. Everett umiera. Z tego powodu chce spędzić ostatnie chwile swojego życia żyjąc, naprawdę żyjąc. I zmusza mnie do tego samego. Abym zmierzyła się z demonami, które zdusiłam głęboko w sobie. Rani mnie, pomaga mi, uzupełnia mnie. Umiera. 

Czemu chcę ją przeczytać: Zaintrygowała mnie wzmianka o niewłaściwym numerze telefonu. Wyobraźcie sobie taką sytuację. Dostajecie smsa od nieznajomego i postanawiacie  umówić się z nim na randkę. Brzmi niedorzecznie? Moim zdaniem interesująco!

2. Ułamek sekundy
 Opis:
Co jeśli znalazłbyś sposób, by wysłać coś w przeszłość? Nie tę sprzed tygodni, dni, czy nawet minut. Co jeśli mógłbyś to przenieść zaledwie o mgnienie oka? Czy mogłoby się to w ogóle do czegoś przydać? Nie zdążyłbyś naprawić wyrządzonego zła, zmienić biegu wydarzeń, skreślić odpowiednich liczb na loterii.
Nathan Wexler jest genialnym fizykiem, który sądzi, że znalazł sposób na wysyłanie materii o ułamek sekundy w przeszłość. Zanim jednak zdoła potwierdzić swoje odkrycie, on i jego narzeczona, Jenna Morrison, będą musieli walczyć o życie. Choć na pierwszy rzut oka przeniesienie czegoś w czasie o chwilę wstecz wydaje się nieprzydatne, Jenna stopniowo dochodzi do wniosku, że żadne odkrycie w historii ludzkości nie było ważniejsze i nie miało dalej idących konsekwencji.
Gdy Jenna usiłuje stawić czoła potężnym siłom, jakie sprzysięgły się przeciwko niej, na szali leży los całej ludzkości…


Czemu chcę ją przeczytać:  Sami powiedzcie czy ten opis  nie jest ciekawy? Czy można coś wysłać w przeszłość o ułamek sekundy? Ciekawe, ciekawe.... ;)


3. "Pocałunek morza" - Anna Stryjewska

Opis:
Patrycja w dzieciństwie straciła matkę, a później ojca, który na łożu śmierci wyjawił jej rodzinną tajemnicę. Samotna, bez rodziców i bliskich, jest wystawiona na wielką próbę. Nieszczęśliwa miłość, brak przyjaciół i nieżyczliwi ludzie motywują bohaterkę do opuszczenia nieprzyjaznej wsi. Pragnie zmierzyć się ze światem, który dla niej jest za zamkniętymi drzwiami. Wyrusza w podróż…
Nawet nie wie, że w krótkim czasie jej życie się zmieni za sprawą przypadkowo poznanej kobiety.
Pocałunek morza to powieść o samotności i spełnianiu marzeń nawet pomimo przeciwności losu. 

Czemu chcę ją przeczytać: Postanowiłam ją przeczytać pod wpływem chwili. Zainteresowała mnie historia głównej bohaterki i jestem bardzo ciekawa o czym ta książka będzie.

Kochani, 
na dniach możecie spodziewać się recenzji tych książek. Mam nadzieję, że będzie ich wyczekiwać ;)

7 komentarzy:

 1. Pocałunek morza również niebawem będę czytała, a pozostałe książki planach przeczytać w przyszłości. Miłej lektury i oczywiście czekam na recenzję.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki mają intrygujące opisy, ale wydaje mi się, że dla mnie to trochę zbyt "ciężka" tematyka natenczas. Wiosną lubię sięgać po nieco lżejsze powieści. :)

  Pozdrawiam i życzę miłej lektury! :)
  Czytanie Naszym Życiem

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza z wyżej wymienionych jest świetna, druga chyba też, ale niestety nie miałam okazji jej przeczytać. :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej ciekawi mnie Dziesięć poniżej zera, sama mam na nią ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic z tego co masz w planach nie czytałam ;), ale czekam z niecierpliwością na opinie :)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam nigdy o tych książkach :o
  Życzę powodzenia w planach czytelniczych ;*
  Pozdrawiam! Dolina Książek ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam "Bieg do gwiazd" <3 od siebie mogę jeszcze polecić sięgnięcie po "Dziewczyny chcą się zabawić" :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Detektyw Książkowy , Blogger